Caută
  • ANBCT

Castigatorii Cupei Carpatilor in Arta Culinara, 28 Iunie, Brasov.

In data de 28 Iunie, la Kronwell Hotel in orasul Brasov, s-a desfasurat prima editie a Cupei Carpatilor in Arta Culinara, eveniment competitional organizat de catre Top Hospitality Romania, in parteneriat cu Asociaţia Naţională a Bucătarilor şi Cofetarilor din Turism, alaturi de sponsorul principal CELLI Romania si partenerii: Kimbo Romania, Kronwell Hotel, Culinary Arts School Brasov, FNDA - Federatia Nationala a Degustatorilor Autorizati, Victorita Pescarita, Thermomix Romania, Vighor, Bilancia, Hausmann World, Le Sommelier Brasov, TEC, Fuchs.


Evenimentul a atras echipe in special din judetul Brasov dar si din orase ca Sibiu, Constanta si Focsani. Cele trei categorii de concurs la care participantii si-au putut inregistra participarea ca echipa sau individual, au fost:

  • Categoria A: Platou Rece Festiv ( Carne de Vanat / tematica: muntii Carpati)

  • Categoria B: PREPARAT INDIVIDUAL in viziunea concurentului / echipei ( FEL PRINCIPAL) / ( Carne de Vanat si vita, tematica: muntii Carpati )

  • Categoria C: Desert ( Tematica impusa: Muntii Carpati )

Pentru a incuraja participarea in mediul competitional, Culinary Arts School Brasov a acordat trei premii in valoare totala de 7500 de lei, reprezentand participarea primilor trei clasati la categoria A - Platou Rece Festiv ( Carne de Vana / tematica: muntii Carpati), la un Master Class organizat la Brasov, cu tematica " Preparate de Evenimente".



Juriul competitiei a fost asigurat de catre o salba de profesionisti ai ANBCT Romania, castigatori al competitiilor locale si internationale:


  • Stefan Bercea, ( Jurat ) Presedintele Asociaţiei Naţionale a Bucătarilor şi Cofetarilor din Turism-România, un profesionist cu o experienta vasta atat competitionala, cu multiple premii nationale si internationale, dar si unul dintre cei mai apreciati jurati din Romania.

  • Ioan Florescu, ( Jurat ) membru al Asociaţiei Naţionale a Bucătarilor şi Cofetarilor din Turism, multimplu castigator al concursurilor nationala si internationale, Medaliat cu bronz – 2004 Olimpiada Gastronomică, Erfurt – Germania, si Aur – 2016 Olimpiada Gastronomică, Erfurt – Germania.

  • Flavian Dobre, ( Jurat ) Maestru Cofetar in Romania, membru in Echipa Nationala a Bucatarilor care ne-a reprezentat anul trecut la Olimpiada Culinara de la Stuttgart, multimplu castigator al concururilor nationale si internationale.

  • Emanuel Mocan, ( Jurat ) Castigator al concursului Arena Bucatarilor 2017, castigator al Les Chefs en Or Juniori in 2014, castigator al locului 3 la Les Chefs en Or Seniori in 2018, Capitan al Echipei Nationale de Bucatari Juniori la Olimpiada Culinara de la Stuttgart 2020 unde a castigat alaturi de echipa sa, medaliile de argint si bronz.

  • Carmela Dragomir, ( Observator ) membra a Asociaţiei Naţionale a Bucătarilor şi Cofetarilor din Turism, multipla campioana si castigatoare a concursurilor nationale si Internationale, Medalie de Aur la individual – Cupa Mondială în Arta Culinară, Luxexpo 2014, Medalie de Bronz – Olimpiada Culinară IKA 2012 si medaliile de Argint si Bronz la editia din 2008.


Castigatorii acestei prime editii ai Cupei Carpatilor in Arta Culinara sunt:

CATEGORIA A: Platou Rece Festiv ( Carne de Vana / tematica: muntii Carpati):

  • Locul I: Echipa Bran Moeciu formata din Florin Ciobanu si Marinica Bejenaru

  • Locul II: Echipa Hotel Alpin ( Brasov ) formata din Mihalache Laura, Cretu Danut Cosmin si Dinu Draghici

  • Locul III: Echipa Hotel Kristal ( Focsani ) foarmata din Vrânceanu Florina, Mocanu Catalin si Alexandru Mihaela


CATEGORIA B: PREPARAT INDIVIDUAL in viziunea concurentului / echipei ( FEL PRINCIPAL) / ( Carne de Vanat si vita, tematica: muntii Carpati )

  • Locul I: Echipa Bran Moeciu formata din Florin Ciobanu si Marinica Bejenaru

  • Locul II: Echipa Ciutacu Gheorghe ( Sibiu )

  • Locul III: Hirschküken ( Codlea ) formata din Mihăilă Mihăiță si Bostan Dorina


CATEGORIA C: Desert ( Tematica: Muntii Carpati )

  • Locul I: Echipa Perpetual Moments Cakes ( Constanta ) formata din Ruse Daniela, Draica Geta si Predescu Cezar

  • Locul II: Echipa Bran Moeciu formata din Florin Ciobanu si Marinica Bejenaru

  • Locul III: Hirschküken ( Codlea ) formata din Mihăilă Mihăiță si Bostan Dorina


Va invitam sa vizitati aici galeria de imagini de la eveniment!

724 afișare0 comentariu